KLJUČ KOD MIONICE: Više od 20 domaćinstva uključeno u projekat „Naše selo“

Foto: Pixabay

Delta Holding svečano je obeležio početak realizacije projekta „Naše selo“ u četvrtom po redu selu u Srbiji, selu Ključ kod Mionice. Cilj je da kroz deljenje znanja o modernoj poljoprivredi i finansijsku podršku u saradnji sa Erste bankom, omogući još bolje rezultate i povećanje prihoda od agrarnih prinosa i stočarstva i time poboljša kvalitet života na selu.

Nakon sedam godina i tri obnovljena sela (Bačko Novo Selo, Dubočane i Mala Jasikova) u kojem je podržano više od sto gazdinstava, kompanija je uvidela potencijal sela Ključ u opštini Mionica kod Valjeva u kome se u projekat do sada uključilo  više  od 20 gazdinstava.

Dugoročni cilj projekta „Naše selo“ je da naselja dostignu nivo modernih evropskih sela kroz unapređenje kvaliteta života u selima i povratak dela odseljenog stanovništva.

B. K.