„Vojvođanski vinski dani“ u Londonu: Britanskom tržištu predstavljene 22 vinarije

Foto: Pixabay

Manifestacija „Vojvođanski vinski dani“ održana je u Londonu, uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam radi unapređenja promocije vina i vinogradarstva iz Vojvodine na svetskom tržištu.

Na manifestaciji, na kojoj učestvuju vinski eksperti, somelijeri, ugostitelji i predstavnici privrede iz Velike Britanije, predstavljene su 22 vinarije iz Erdevika, Šida, Banoštora, Surduka, Male Remete, Sremskih Karlovaca, Šišatovca, Slankamena, Gudurice, Velikih Radinaca, Subotice, Bačkog Brega, Čerevića, Rakovca, Bačke Topole i Iriga.

Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković istakla je  da se naša vina prvi put na ovaj način predstavljaju, i da je ovo prilika da se čuje o potencijalima vinarstva Srbije i AP Vojvodine.

„Pokrajinska vlada je prepoznala potencijal našeg vinogradarstva i vinarija, i kroz razne mere podrške ulaže u ovu oblast. Jedna od njih je i ovo predstavljanje naših vinarija na velikom britanskom tržištu“, istakla je Gojković i dodala da je vinarstvo i vinogradarstvo veliki ekonomski potencijal naše države.

B. K.