Ekonomska saradnja između Srbije i Italije poslednjih deset godina je u stalnom usponu. Na predstojećem Međunarodnom poljoprivrednom sajmu od 17. do 22. maja u Novom Sad, Italija će kao i lane ponovo biti starteški partner ove menifestacije, ali sa nešto drugačijim pristupom kako bi se
„Već smo zaključili sporazum na bazi kojeg ćemo imati svoj prepoznatljiv prostor na Sajmu. Organizovaćemo kolektivni štand sa izuzetnim italijanskim kompanijama. Pripremamo i važne prateće konferencijske događaje. Zajedno sa Zadružnim Savezom Vojvodine organizovćemo veoma značajan seminar, kako bismo podstakli i ojačali saradnju u zadružnom sektoru i to kroz inovativne sisteme transfera novih metoda poljoprivredne proizvodnje. Želimo da povežemo italijanske i srpske zadruge u sferi korišćenja novih tehnologija, primeni veštačke inteligencije i digitalizacije, rekao je za RTV direktor beogradske kancelarije italijanske Agencije za spoljnu trgovinu ICE/ITA“, Antonijom Ventresk naglasivši značaj strateškog partnerstva Italije kako za sam sajamski događaj, tako i za Srbiju generalno.
B. K.





