Ministar poljoprivrede Srbije Aleksandar Martinović razgovara je sa predstavnicima Udruženja živinara i proizvođača hrane za životinje „Zajednica živinara R-Saktuelnem stanju u ovoj grani poljoprivrede.
Ministar je ocenio da je živinarska proizvodnja izuzetno značajna u obezbeđivanju kvalitetnog mesa i jaja u ishrani građana, ali i istakao da je živinarstvo istovremeno vrlo profitabilna grana stočarstva i da predstavlja veliku razvojnu šansu za našu poljoprivredu, saopštilo je ministarstvo.
Martinović je sa sagovornicima razmotrio konkretne korake i aktivnosti koje Ministarstvo poljoprivrede treba da preduzme u cilju povećanja proizvodnje u živinarstvu, kako bi Srbija imala dovoljno da zadovolji sopstvene potrebe, ali i da izvozi i plasira proizvode na strana tržišta.
Na sastanku je dogovoreno i da će radna grupa koja se bavi temama u živinarstvu, a čiji su članovi i predstavnici Ministarstva poljoprivrede i Udruženja živinara i proizvođača hrane za životinje nastaviti sa aktivnostima radi efikasnijeg prevazilaženja svih izazova sa kojima se živinari susreću.
B. K.





