Zahtevi za ostvarivanje prava na podsticaje za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednog gazdinstva kroz podršku podizanja višegodišnjih proizvodnih zasada voćaka i hmelja za 2024. podnose se do 17.oktobra, objavilo Ministarstvo poljoprivrede.
Podsticaji se ostvaruju za nove proizvodne zasade podignute u četvrtom kvartalu 2023. ili u prvom i drugom kvartalu ove godine, osim za zasade jagoda koji mogu biti podignuti i u trećem kvartalu 2024.
Uslov je i da investicija koja je predmet zahteva za podsticaje bude u potpunosti realizovana u periodu od 1. januara 2023. do dana podnošenja zahteva, dok investicija u nabavku naslona i pripadajućih elemenata kod proizvodnih zasada kod kojih se naslon ne postavlja u prvoj godini može biti u potpunosti realizovana do 30. juna 2025.
Opredeljena sredstva ovim pozivom za nabavku sadnica voćaka i hmelja su 2,5 miliona dinara.
B. K.





