Revitalizacija Velikog bačkog kanala kod Sombora

Nastavak radova na kanalu Vrbas-Bezdan predstavlja kontinuitet sa prethodnim radovima JVP „Vode Vojvodine“ na revitalizaciji Velikog bačkog kanala. Deonica na kojoj se trenutno izvode radovi dužine je 900 metara, u gradskoj zoni Sombora.

Projektom su predviđeni geodetski i pripremni radovi, formiranje nove radno-inspekcione staze, odnosno spuštanje postojeće bagerske staze, izmuljenje korita kanala, iskop kanala, uklanjanje postojeće deponije i radovi na uređenju priobalja.

Do sada je završeno košenje biljne vegetacije, uklanjanje stabala, uređenje atarskih puteva kojima će se transportovati iskopani i izmuljeni materijal. Takođe, u toku su radovi na iskopu inspekcione staze koja će biti širine pet metara, a koja će omogućiti lakši pristup mehanizaciji kanalu.

Radovi su započeli u avgustu, a rok za završetak je predviđen 300 kalendarskih dana, saopštilo je JVP „Vode Vojvodine“.

K. R.