STIPS: Cena prasića u Loznici 400 dinara kilogram!

Po izveštajima reportera STIPS u klanicama Pčinjskog regiona tokom protekle nedelje evidentiran je otkup tovne junadi iznad 480 kilograma uz dominantnu cenu od 500 dinara za kilogram. Zabeležena je slaba ponuda tovnih bikova SM rase  iznad 500 kilograma čija cena je bila 480 dinara za kilogram.

Telad SM rase  do 160 kilograma na pijaci žive stoke u Vranju otkupljivana su najčešće za 820 dinara za kilogram.

Niže otkupne cene tovne junadi  iznad 480 kilograma evidentirane su u Srednjebanatskom regionu gde je preovladavao iznos od 500 dinara za kilogram.

Na stočnoj pijaci u Požarevcu mogla su se pazariti telad SM rase  do 160 kilogram po ceni od 800 i krave za klanje koje su se mogla pazariti za 240 dinara za kilogram.

Klaničari Raškog regiona otkupljivali su telad SM rase po dominantnoj ceni od 850 , tovne bikove SM rase teže od 500 kilograma za 460  i krave za klanje SM rase  ceni od 330 dinara za kilogram.

Klaničari Mačvanskog regiona otkupljivali su telad SM rase za 940 dinara za kilogram i tovnu junad iznad 480 kilograma 470 dinara za kilogram.

Na pijaci žive stoke u Loznici je došlo do rasta  cene prasadi od 16 do 25 kilograma, dominantna cena ponovo je dostigla 400 dinara za kilogram.

Rast otkupne cene tovnih svinja zabeležen je u Srednjebanatskom regionu, dostigao je iznos 190 dinara za kilogram.

Prasad  od 16 do 25 kilograma bila  su skuplja i na stočnoj pijaci u Kraljevu,  prodaja se  najčešće odvijala po ceni od 320 , a mogle su se pazariti tovne svinje  od 120 do 150 dinara za kilogram, krmače za klanje 90 dinara za kilogram.

Cena prasadi od 16 do 25 kilograma na pijaci žive stoke u Obrenovcu skočila je u odnosu na prethodni period, dominirao je iznos od 350 dinara za kilogram.

Klaničari sa područja Beograda i okolnih gradova po nižim  su cenama otkupljivali tovne svinje od 80 do 120 kilograma, najčešće za 170 dinara za kilogram.

U klanicama Mačvanskog regiona takođe je zabeležen rast cena prasadi na dominantnih 350 i tovnih svinja od 80 do 120 kilograma 180 dinara za kilogram

Rast cene jaradi evidentiran je na stočnoj pijaci u Vranju, za kupovinu trebalo je najčešće izdvojiti 480 dinara za kilogram. 

U klanicama Srednjebanatskog regiona evidentiran je pad otkupne cene jagnjadi, dominirao je iznos od 400 dinara za kilogram.

Nije bilo promena cena jagnjadi u odnosu na prethodni period na stočnoj pijaci u Nišu, dominirao je iznos od 600 dinara za kilogram Procenat prodatih grla bio je jako mali zbog uskršnjeg posta.

Na pijaci žive stoke u Loznici mogla su se pazariti jedino jagnjad po dominantnoj ceni od 450 dinara za kilogram.

K. R.