“Zlatni paprikaš Donjeg Srema“ u Pećincima 27. jula

U okviru 11. Pećinačkog kulturnog leta, 27. Jula u centru Pećinaca, biće održana tradicionalna kulinarska manifestacija „Zlatni paprikaš Donjeg Srema“, koja okuplja ljubitelje dobrog zalogaja, druženja i humanosti.

Manifestaciju organizuje Kulturni centar „Pećinci“, pod generalnim pokroviteljstvom pećinačke lokalne samouprave, a u saradnji sa Savetom Mesne zajednice Pećinci.

Svaka prijavljena ekipa dobija dva kilogram mesa, majice za sva tri člana, osvežavajuće napitke, kao i hleb, činije i pribor za serviranje. Učesnici sa sobom donose sopstvenu opremu i sastojke prema svojim receptima. Za tri najbolje ekipe obezbeđene su vredne nagrade.

K. R.