Povodom Međunarodnog dana seoskih žena danas (15.oktobra) u Čačku se održava s konferencija pod nazivom „Nevidljive heroine Srbije“. Organizator konferencije je Otvorena mreže za poljoprivredu – Moj Poljoprivrednik u saradnji sa Centrom za negovanje tradicije Čačak i Forumom privrednika Čačka. Skup ima za cilj da skrene pažnju na ključnu ulogu žena u ruralnim sredinama i njihovo osnaživanje u ekonomskom razvoju i odlučivanju, prenosi Glas zapadne Srbije.
Program konferencije uključuje prezentacije i panel diskusije o izazovima i prilikama sa kojima se žene u selima suočavaju, uz poseban fokus na unapređenje njihovog socio-ekonomskog položaja.
Konferancija se realizuje se uz podršku projekta Velika mala privreda koji finansira USAID-a, a podršku je dala Vlada Srbije i Grad Čačak.
B. K.





