Radovi na izgradnji crpne stanice „Popova Bara 2″, potisnog cevovoda i pratećih objekata su okončani, i u toku je probno punjenje tog dela sistema, saopštili su iz JVP „Vode Vojvodine
Crpna stanica, koja je glavna u sistemu, izgrađena je na obali reke Save, u ataru naseljenog mesta Martinci, kapaciteta 1,0 m³/s, a čine je dva pumpna agregata, svaki po 0,5 m³/s.
Ovim radovima korisnicima je omogućeno navodnjavanje na 600 hektara poljoprivrednog zemljišta, duž 1,5 kilometara kanalske mreže. Investicija je finansirana iz sredstava Abu Dabi fonda, a ugovorena vrednost posla je 1.347.992 evra.
Paralelno sa ovim radovima započeto je i projektovanje daljeg razvoja sistema „Popova bara“, koje obuhvata izgradnju još tri crpne stanice, pet ustava i uređenje dodatnih 4,5 kilometara kanala. Završetkom ovih radova kapacitet sistema za navodnjavanje biće proširen na 1.766 hektara.
B. K.





